Nawierzchnie w szlachetnym wydaniu

Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do
Producenci

Wsporniki tarasowe to kolejny kluczowy element w montażu nawierzchni zewnętrznej tarasów. Dostępne w naszym sklepie wsporniki są przeznaczone do montażu płyt ceramicznych, betonowych czy kamiennych. W naszej ofercie znajdują się zarówno wsporniki tarasowe bez regulacji, jak i te regulowane, które pozwalają zniwelować pochyłość podłoża.

Wsporniki tarasowe

Wsporniki pod płyty tarasowe – szybko, sprawnie i tanio

Wspornik tarasowy zapewnia prosty, szybki i tani montaż konstrukcji nośnej. Można go używać bezpośrednio na podłoża: naturalne, mechanicznie utwardzone za pomocą kruszywa czy też na różnego rodzaju powłoki izolacyjne. Dzięki odpowiedniej budowie (szeroka dolna stopa i górny talerz) wsporniki nie zapadają się w podłożu, ani też nie uszkadzają powłoki, na której są ustawione. 

W naszym asortymencie znajdują się wsporniki pod płyty tarasowe, które charakteryzują się wysoką jakością. Są one odporne na urazy mechaniczne (pęknięcia, uderzenia), ale także na niesprzyjające warunki atmosferyczne – ich wytrzymałość obejmuje zakres temperatury od -35°C do +60°C.

Wsporniki tarasowe – sposób na pochyloną powierzchnię

Wspornik tarasowy regulowany to rozwiązanie dla nierówności podłoża, które występują często w starym budownictwie albo na terenach o zróżnicowanej rzeźbie. Regulowana wysokość wspornika tarasowego pozwala na odpowiednie wypoziomowanie warstwy nośnej dla płyt tarasowych. Wykorzystanie wsporników w pracach montażowych pozwoli zaoszczędzić pieniądze i czas na równanie powierzchni.  Tym sposobem tarasy, które z wiekiem straciły swój urok, dzięki renowacji z użyciem wsporników regulowanych szybko mogą odzyskać odpowiedni poziom estetyki oraz ten… na poziomicy.

Na podłożach, które wykonane są z niezwykłą starannością co do zachowania poziomu, wystarczy wspornik tarasowy bez regulacji. Jest on z racji swojej prostej budowy tańszy od modeli z regulacją wysokości.

Wsporniki tarasowe, czyli miejsce dla instalacji pod posadzkę

Kolejną korzyścią wsporników jest stworzenie pustej przestrzeni do rozłożenia instalacji pod warstwą płytek. W zimowych tarasach (nazywanych również zimowymi ogrodami) wsporniki zapewniają miejsce do rozłożenia mat grzewczych. Przestrzeń między warstwami umożliwia również doprowadzenie do tarasu instalacji elektrycznej, potrzebnej do oświetlenia szklanej obudowy tarasu. 

Wspornik tarasowy – odpowiedni przepływ wody i powietrza

Wsporniki tarasowe pod płyty gresowe to również sposób na swobodny odpływ wody opadowej oraz utrzymanie stałej cyrkulacji powietrza. W domach, w których występuje problem z przemakaniem fundamentów, dodatkowa wentylacja będzie bardzo dobrym posunięciem.

W naszej ofercie posiadamy wsporniki tarasowe o dużej wytrzymałości i z możliwością regulacji od kilku milimetrów do nawet 50 cm. Zapoznaj się z naszymi produktami i wybierz ten, który postawi Twój taras do… odpowiedniego poziomu. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl