Nawierzchnie w szlachetnym wydaniu

Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do
Producenci

Gres, czyli „sztuczny” kamień cechuje się wyjątkową twardością i odpornością na urazy mechaniczne. Zwykła maszynka do cięcia glazury będzie nieskuteczna przy obróbce płytek gresowych. Temu zadaniu może jedynie sprostać profesjonalna tarcza do gresu. W naszym asortymencie nie mogło oczywiście zabraknąć tych specjalistycznych akcesoriów, które zapewniają szybkie i precyzyjne cięcia.

Tarcze do ciecia

Jaką tarczę do gresu wybrać?

Z takimi pytaniami często zwracają się do nas klienci. Odpowiedzią są tarcze, które w swoim składzie posiadają najtwardszy istniejący w przyrodzie minerał – diament. Tarcza diamentowa do gresu odznacza się wysoką skutecznością oraz wytrzymałością na obciążenia termiczne powstające podczas cięcia gresu. Wynika to z odpowiedniej struktury warstwy diamentowej, która na etapie produkcji została poddana segmentacji laserowej.

Tarcza do cięcia gresu a odpowiednia średnica

Aby cięcie gresu przebiegało sprawnie, bardzo ważna jest odpowiednia średnica „ostrza”. Tarcza do gresu 115 spełni to zadanie doskonale, zapewniając bardzo szybką prędkość cięcia. Jej dużą zaletą jest to, że pasuje do standardowych przecinarek elektrycznych. Uniwersalność tarcz o takiej średnicy powoduje, że są one najczęściej wybierane przez naszych klientów.

Tarcza do cięcia a jej grubość

Przy cięciu tak twardego materiału, jakim jest gres, szczególnie ważna jest precyzja. Od grubości warstwy tnącej tarczy zależy, z jaką dokładnością wykonywane są cięcia. Wśród narzędzi służących do obróbki gresu najczęściej występują diamentowe tarcze o grubości 3 mm. Są one na tyle cienkie, że bardzo dobrze sprawdzą się przy docinaniu płytek, którym należy nadać niestandardowy kształt, wymuszony przez krzywizny podłoża. Dobra tarcza do gresu powinna więc sprawnie i szybko rozdzielać materiał, nie generując zbędnych strat.

Tracze do gresu – wygodne i wytrzymałe

Profesjonalne tarcze do cięcia gresu charakteryzują się dużą wytrzymałością, co przekłada się na długość ich użytkowania, a tym samym na ekonomiczność eksploatacji. Tarcze do cięcia gresu posiadają również wysoki komfort użytkowania, gdyż ich praca nie wywołuje dużego hałasu. To „ciche” użytkowanie pozwala na koncentrację uwagi przy dokonywaniu precyzyjnych cięć.

Tarcze do cięcia gresu – idealne do Twojego sprzętu

Ogromną zaletą tarcz diamentowych do gresu jest ich uniwersalność. Pasują one do wielu dostępnych na rynku modeli szlifierek. To z kolei pozwala na wykorzystanie narzędzi, które są „na stanie” w domowych warsztatach, co przekłada się na niższy koszt wykonania posadzki.

Tarcze do gresu do zadań specjalnych

Profesjonalne tarcze do gresu są dostępne w naszym sklepie internetowym. To sprawdzone produkty o wysokich parametrach, które zapewniają precyzyjną i szybką obróbkę materiału. Warto więc przy dokonywaniu zakupów w naszym sklepie zaopatrzyć się w profesjonalne tarcze do cięcia gresu. Nasze produkty znacznie ułatwią i skrócą czas potrzebny do położenia gresowej okładziny. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl