Nawierzchnie w szlachetnym wydaniu

Opcje przeglądania
Producenci

Nierówności czy rysy, które powstały w trakcie cięcia płyty gresowej, można skutecznie zniwelować dzięki diamentowym tarczom do szlifowania i polerowania. Tarcze te mają zróżnicowaną grubość ziarna, od której zależy stopień gładkości powierzchni. W naszym sklepie oferujemy tarcze szlifierskie o najwyższej jakości, które przeznaczone są do precyzyjnej „kosmetyki” gresu.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Tarcze do szlifowania: od najgrubszego ziarna do najdrobniejszego

Szlifowanie gresu składa się z kilku etapów, a każdy z nich wymaga zastosowania tarczy o innej grubości ziarna pyłu diamentowego. Do wstępnej obróbki wykorzystywana jest tarcza szlifierska o najgrubszej ziarnistości (o gradacji #50 i #100), która usuwa nierówności oraz zgrubienia. Kolejne (o niższej gradacji #200 i #400) mają na celu wygładzenie powierzchni gresu. Ostatnie „szlify” z kolei wykonują tarcze do polerowania, które posiadają najdrobniejszą ziarnistość (o gradacji #800, #1500, #3000). W skutek ich pracy powierzchnia gresu otrzymuje piękny lustrzany połysk.

Tarcze szlifierskie do gresu: mocowane na rzep

Aby proces szlifowania i polerowania gresu przebiegał sprawnie, tarcze diamentowe posiadają rzepy służące do zamocowania ich na uchwycie (w kształcie dysku). Ten następnie jest nakładany bezpośrednio na gwint szlifierki kątowej czy polerki elektrycznej. Zmiana tarczy odbywa się więc ekspresowo, co pozwala na wydajną pracę.

Rodzaje szlifowania gresu: na sucho i mokro

Obróbka gresu za pomocą tarczy do szlifowania może odbywać się z użyciem wody. Metoda ta zapewnia dłuższą żywotność tarczy, ale znacznie wydłuża czas jej pracy. Jej zaletą jest mniejsze ryzyko uszkodzenia gresu (względem szlifowania na sucho), natomiast wadą – większa możliwość powstania skaz w trakcie obróbki. Metoda na sucho jest bardziej efektywna, ponieważ nie wymaga dokonywania przerw. Jednostajna praca tarczy szlifierskiej do gresu wiąże się jednak z większym tarciem, które skutkuje skróceniem czasu jej przydatności. Metoda ta pozwala osiągnąć powierzchnię o powtarzalnej jakości, ale też zwiększa ryzyko uszkodzenia samego gresu.

Tarcze szlifierskie do gresu - rodzaje

Na rynku dostępne są zarówno uniwersalne tarcze (przeznaczone do stosowania w obu technikach), jak i takie, które są specjalnie dostosowane do danej metody. W przypadku tych ostatnich mamy do czynienia z tarczami do szlifowania na sucho, które posiadają odpowiednią wentylację, zapobiegającą przegrzewaniu i powstawaniu wibracji. Z kolei tarcze do szlifowania gresu na mokro posiadają odpowiednią budowę segmentu, która ma zapobiec stępieniu się gresu.

Tarcze do polerowania i szlifowania: poznaj nasze produkty

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, w której znajdują się zarówno tarcze do polerowania gresu, jak i te przeznaczone do szlifowania. Korzystając z naszej oferty, masz pewność, że do Twoich rąk trafiają produkty o wysokiej jakości oraz o sprawdzonej skuteczności.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl